3 DAKİKADA - KISACA ŞEKER AMELİYATI

ŞEKER AMELİYATINA UYGUN MUSUNUZ?

- Eğer Tip2 Şeker Hastalığınız varsa,
- Düzenli bir takip ve tedaviye rağmen kan şekeri kontrolü sağlanamıyorsa,

- Şeker hastalığıyla birlikte obeziteniz de mevcutsa: Vücut Kitle İndeksiniz 30'un üzerindeyse,
- Tercihen yaşınız 50'nin altında ve Şeker Hastalığı geçmişiniz 10 yıldan kısaysa,

- C-peptid düzeyiniz pankreasınızın hala yeterli düzeyde insülin üretebilme kapasitesine sahip olduğunu gösteriyorsa: EVET

HANGİ AMELİYAT? NİÇİN?

Hem etkin bir şekilde kan şekeri kontrolü sağlayan hem de mümkün olduğunca vücut dengelerini koruyan, güvenle uygulanabilen ameliyatları tercih ediyoruz.

Bu nedenle ilk tercihimiz Loop Bipartisyon, diğer adıyla Single Anastomoz Sleeve İleal Bypass ameliyatıdır.

AMELİYAT SÜRECİ NASILDIR?

Önce Hasta Bilgi Formu doldurulur. Açlık Kan Şekeri, Açlık İnsülin Düzeyi, HbA1c ve C-peptid testleri yapılır. ENDOKRİNOLOJİ konsültasyonu istenerek görüş alınır. Hasta ameliyata uygun bulunmuşsa ameliyatla ilgili ayrıntılı bir bilgilendirme yapılarak işlemlere geçilir.

CHECK-UP Önceden planlanan ve randevuları alınan tüm tahlil, tetkik ve konsültasyonlar hasta danışmanlarımız eşliğinde 1 gün içinde tamamlanır. Tüm hastalarımıza Kan Sayımı, Geniş Biyokimya, Vitamin ve Hormon Düzeyleri, Ultrasonografi, EKG, Ekokardiyografi, Efor Testi, Solunum Fonksiyon Testi, Akciğer Grafisi, Endoskopi işlemleri yapılır. Tüm hastalarımız Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Radyoloji, Gastroenteroloji ve Anestezi Uzmanları tarafından değerlendirilir.

Son olarak Doç.Dr. Mehmet Güler tarafından ameliyat öncesi son değerlendirme yapılır, hastalarımız tekrar bilgilendirilerek ameliyat onayları alınır.

  1. Gün: AMELİYAT-Ameliyattan 4 saat sonra yürüyüş
  2. Gün: Su içmeye başlanır, Solunum Egzersizi, Yürüyüş
  3. Gün: Kontrol filmi sonrası Sulu Gıdalar başlanır
  4. Gün: Diyetisyenle "Geçiş Dönemi Beslenme Eğitimi", Danışmanlarımızla "Ameliyat Sonrası Kurallar, Kontroller ve Takip Eğitimi" yapılır. Antalya'da kalmaya devam edecek hastalarımız TABURCU edilir. Antalya dışına gidecek hastalarımız fazladan bir gün daha hastanemizde misafir edilir.

AMELİYATIN SONUÇLARI NASILDIR?

Bipartisyon ameliyatı kapalı(laparoskopik) teknikle yapıldığı için yara ve ağrı sorunları en hafif düzeydedir. Hastanede kalış süresini uzatabilecek ek bir sorun yaşanma ihtimali %1 den azdır.

Kan şekeri düzeyleri ilk günden başlayarak düzelme yoluna girer. Hastaların çoğunda haftalar içinde ilaç kullanma ihtiyacı ortadan kalkar. 3-4 ay içinde HbA1c düzeyleri normale döner. Fazla kiloların çoğu ortalama bir yıl içinde kaybedilir.

EN ÇOK MERAK EDİLENLER

Ameliyat sadece Tip2 şeker hastalarına uygulanır. Tip1 şeker hastaları için ameliyat söz konusu değildir. Yapılan bir mide-bağırsak ameliyatıdır, doğrudan pankreasa yönelik bir işlem yapılmaz.

Ameliyat esas olarak gıdaların çoğunu kısa yoldan bağırsak orta kesimine atlatarak etkili olur. Bu pankreasın insülin üretimini ciddi oranda artırır.

Ameliyat ayrıca günlük kalori alımını kısıtlayarak ve uzun vadede obezitenin düzelmesini sağlayarak kan şekeri kontrolünü kolaylaştırır. Loop Bipartisyon ameliyatında doğal mide bağırsak akışı da devam ettiği için vücut dengeleri korunur.

Alkol ve sigara kullanımı ameliyat risklerini artırır ve ameliyattan beklenen faydaları azaltır.Ameliyat için doğru seçilmiş hastalarda 5 yıldan uzun vadede hastalığın tekrarlama ihtimali %20'den azdır.

Hastalarımızın ameliyatları ve ameliyat sonrası takipleri bizzat Doç.Dr. Mehmet GÜLER tarafından yapılır. Çok nadir durumlar dışında burun hortumu ve idrar sondası kullanılmaz. Toparlanma süreci kısadır, iş-güç kaybı yaşanmaz.

İlk bir ay sulu ve püre kıvamında gıdalar tüketilmelidir. Uyum döneminde aktif olarak beslenme uzmanı ve obezite danışmanı desteği verilir. Tüm hastalarımızın ilk 3 ay boyunca vitamin ve protein takviyesi almaları önerilir.

Taburculuk sırasında kontrol listesi verilir. Kontrol tarihleri ve tetkikleri ekibimiz tarafından takip edilir. Uzaktan on-line takip mümkündür.

Hastanemiz tüm işlemler boyunca konaklama hizmeti sağlar. Ayrıca otelde konaklama gerekmez. Hastalarımız tek kişilik odalarda kalırlar, isterlerse refakatçi ile birlikte konaklama imkanı da mevcuttur.

Ameliyat için refakatçi şart değilidir. Yalnız gelen hastalarımıza ekibimiz tarafından sosyal destek sağlanır. Gelişlerinde hastalarımızı havalimanında ve terminalde karşılar ve dönüşlerinde UĞUR'larız.

NASIL BİR HASTANEDE AMELİYAT OLACAKSINIZ?

Medicalpark Antalya Hastanesi Akdeniz bölgesinin en büyük özel hastanesidir. Türkiye'nin en yaygın özel hastaneler zinciri olan MLPCARE Grubuna dahildir.

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en çok organ nakli yapılan hastanesidir. Bünyesinde tüm tıbbi branşları ve tüm modern tıbbi donanımları barındırmaktadır. Hastanemizde Onkoloji, Kemik İliği Nakli, Kök Hücre Nakli, Radyoterapi, Kalp-Damar Cerrahisi, Yoğun Bakım dahil olmak üzere tüm ileri düzey tedaviler uygulanmaktadır.

Türkiye'nin turizm başkenti olan Antalya'da bulunan hastanemizde Estetik Cerrahi, Saç Ekimi, Diş Tedaviler başta olmak üzere tüm tıbbi branşlarda aktif Sağlık Turizmi faaliyetleri sürdürülmektedir. Hastanemizde 10 ayrı dilde tercümanlık hizmeti sunulmaktadır.

Medicalpark Antalya Hastanesinde Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği 2014 yılında Doç.Dr. MehmetGüler tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz halen Türkiye'nin önde gelen Obezite ve Metabolik Cerrahi merkezleri arasında yer almaktadır

Bir başlık ekleyin kopyası

Bir başlık ekleyin kopyası 2

Bir başlık ekleyin