HASTALARIMIZA

İYİ Kİ DOKTORLAR VAR

Bu satırlar “insanların en nazlısı” hasta ile “çalışanların en meşgulü” doktor arasındaki iletişime katkı olsun diye yazıldı. Geçmişte tıp fakültesi öğretim üyesi olarak doktor adaylarına hastalarla görüşme (öykü alma) üzerine dersler vermiştim.

İNTERNETTEN BAKTIM, PANİK OLDUM!

İnternetten şikayetiniz konusunda bilgi edinmeye çalışırken lütfen dikkatli olun. İnternette okuduğunuz bilgilerin güvenilirliğinden çoğu zaman emin olamazsınız. Çünkü kaynak kontrolü yapmanız çok zordur.

HANGİ DOKTORA GİTMELİ?

Bu listede bazı şikayetler için hangi branşlara başvurulacağını gösteren gayriresmi tavsiyeler sunulmuştur.

DOKTORUMU NASIL SEÇMELİYİM?

Böyle bir soru hastaların aklını çok meşgul etmekle birlikte bu soruya verilebilecek standart bir cevap bulmak çok güçtür. Bir doktor seçmek canınızı emanet edecek birini seçmektir bir bakıma.

BİR SORU SORUP ÇIKACAKTIM

Bazen ayaküstü birkaç soru sorarak sağlık problemlerine çözüm arayan hastalarla karşılaşırız. Bu yaklaşım tarzı hastalığın ve sağlığın çok kompleks olan doğasına aykırıdır.

MUAYENEYE GELİRKEN

Sorununuz acil değilse lütfen hastaneye gelmeden önce doktorunuzdan randevu alınız. Eğer randevusuz başvurursanız, doktorunuz çoğu önceden planlanmış muayene, ameliyat gibi işleri arasında size zaman ayırmakta zorlanabilir. Sıkıştırılmış bir zamanda değerlendirilmek de sizi tatmin etmeyebilir.

Bir başlık ekleyin kopyası

Bir başlık ekleyin kopyası 2

Bir başlık ekleyin