OBEZİTE

3 DAKİKADA - KISACA OBEZİTE AMELİYATI

OBEZİTE AMELİYATI OLMALI MISINIZ?

- Eğer yıllardır fazla kilolara sahipseniz, diyet, egzersiz ve benzeri yollar sonuç vermiyorsa, kilo verseniz bile geri alıyorsanız,

- Obeziteye bağlı ek sağlık sorunları ve günlük yaşam zorlukları yaşıyorsanız, Vücut Kitle İndeksiniz hala 35'in üzerindeyse: EVET

Obezite Cerrahisinde GÜVEN: Ekip+Deneyim+Donanım+Takip

Obezite çok yönlü bir sağlık sorunudur.
Obezite Cerrahisi ciddi bir birikim ve tecrübeye dayanan, sorumlu, ilgili ve özenli bir yaklaşım gerektirir.

AÇLIK, TOKLUK, HORMONLAR

Hayatta kalabilmek için hepimiz besine ihtiyaç duyarız. Enerji oluşturacak besini bulma ihtiyacı, tüm canlı organizmaların biyolojisinde itici bir güçtür. Vücudumuzun besin alımını kontrol etmek için hormonlarımız tarafından işletilen kompleks bir sisteminin bulunması doğaldır.

BAKALIM OBEZ MİYİZ?

Kilo kategorisinin ve obezite derecesinin belirlenmesi için en çok tercih edilen yöntem VÜCUT KİTLE İNDEKSİ (VKİ), İngilizce kaynaklarda Body Mass İndex (BMI) olarak bilinen hesaplamadır.

Dünyada ve Türkiyede Obezite

Son birkaç yüzyıl içinde bilim ve teknolojideki gelişmeler bir yandan daha bol, daha yüksek kalorili besinlere ulaşmayı kolaylaştırırken diğer yandan daha hareketsiz, daha az kalori tüketen bir gündelik yaşam olanağı sunmuştur.

Obezitenin Sebepleri Sonuçları

OBEZİTEYE YOL AÇAN DURUMLAR

Obezitenin gelişimi birçok biyolojik, psikolojik hatta sosyal nedene bağlı olabilir. En önemli faktörler dengesiz yüksek kalorili baslenme ve hareketsizliktir.

ZAYIFLAMA AMELİYATLARI KİMLERE YAPILIR?

Kilo fazlalığı bellirli sınırların üzerine çıktığı 25-30 kiloyu aştığı zaman "hastalık derecesinde şişmanlık" (morbid obezite) söz konusu olur. Bu tür hastalar için diyet ve egzersiz tedavileri ile kalıcı zayıflama sağlama şansı çok düşüktür. Bu nedenle hastalık derecesinde obezite olan kişilerde geçerli ve etkin tedavi seçeneği ameliyattır.

op-dr-mehmet-gulerop-dr-mehmet-guler-obeziteobezite-tedavi-op-dr-mehmet-guler