TÜP MİDE AMELİYATINA GİDERKEN

Eğer tüm hazırlıklarınız tamamlanmış, hastaneye önceden yatmanızı gerektirecek ek bir sorununuz yoksa ameliyat günü sabahı hastaneye yatmanız yeterlidir.


Ameliyattan önceki gece saat 24 ten sonra aç kalmak, ameliyat saatine kadar su dahil hiçbir şey yememek-içmemek gerekir.

Gelirken duş almanız ve kişisel eşyalarınızı beraberinizde getirmeniz uygun olur. Önceden kullandığınız tüm ilaçlarınızı hastaneye getirin. Cerrahınıza ve anestezistinize haber vermeden eski ilaçlarınızı kesmeyin. Yeni ilaçlara başlamayın.

Yatış işlemi sırasında size farklı görevliler tekrar tekrar benzer veya aynı soruları soracaklardır. Cerrahi işlem hakkında Bilgilendirilmiş Onam Formunu okuyup imzalamanız ve diğer bazı yazılı onaylarınız alınacaktır.

Bu prosedürler sizin için sıkıcı olabilir ancak yaşayacağınız süreçlerde hiç bir karışıklık olmadan tüm işlemlerinizin kontrol altında sürdürülebilmesi açısından bu kayıtlar oldukça önemlidir.

MjE4NTA4OD-milli-emlak-satis-dilekcesiAmeliyathane giysileri giydirildikten sonra ameliyathaneye indirileceksiniz. Bir süre hazırlık salonunda bekletilip, kimliğiniz ve yapılacaklar kontrol edildikten sonra ameliyat odasına alınacaksınız.


Ameliyat masasına alındıktan sonra kalp atımlarınızın, oksijen seviyenizin takibi için gövdenize ve kollarınıza bazı kablolar bağlanacak. Serumunuza ilaçlar katılarak bir maskeden solumanız istenecek ve uyuyacaksınız.

Bir başlık ekleyin kopyası

Bir başlık ekleyin kopyası 2

Bir başlık ekleyin