3 DAKİKADA - KISACA OBEZİTE AMELİYATI

OBEZİTE AMELİYATI OLMALI MISINIZ?

- Eğer yıllardır fazla kilolara sahipseniz, diyet, egzersiz ve benzeri yollar sonuç vermiyorsa, kilo verseniz bile geri alıyorsanız,

- Obeziteye bağlı ek sağlık sorunları ve günlük yaşam zorlukları yaşıyorsanız, Vücut Kitle İndeksiniz hala 35'in üzerindeyse: EVET

HANGİ AMELİYAT? NİÇİN?

Etkin ve güvenli bir şekilde kilo vermeyi sağlayan, aynı zamanda vücut dengelerini en iyi şekilde koruyan ameliyatları tercih ediyoruz. Bu nedenle ilk tercihimiz Mide Küçültme, diğer adıyla Tüp Mide Ameliyatıdır.

AMELİYAT SÜRECİ NASILDIR?

Önce Hasta Bilgi Formu doldurulur, hastanın ameliyat için uygun bir aday olup olmadığı değerlendirilir.Sonra ameliyat işlemi ve sonrası hakkında ayrıntılı bir bilgilendirme yapılarak ortak bir karar oluşturulur.

CHECKUP Önceden planlanan ve randevuları alınan tüm tahlil, tetkik ve konsültasyonlar obezite danışmanlarımız eşliğinde 1 gün içinde tamamlanır. Tüm hastalarımıza Kan Sayımı, Geniş Biyokimya, Vitamin ve Hormon Düzeyleri, Ultrasonografi, EKG, Ekokardiyografi, Efor Testi, Solunum Fonksiyon Testi, Akciğer Grafisi, Endoskopi işlemleri yapılır. Tüm hastalarımız Endokrinoloji, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri, Radyoloji, Gastroenteroloji ve Anestezi Uzmanları tarafından değerlendirilir.

Son olarak Doç.Dr. Mehmet Güler tarafından ameliyat öncesi son değerlendirme yapılır. Ameliyatı daha güvenli hale getirebilecek tedbirler planlanır. Hastalarımız bir kez daha bilgilendirilerek sözlü ve yazılı ameliyat onayları alınır.

AMELİYAT- GÜNÜ Ameliyattan 4 saat sonra yürüyüş.

POSTOP 1. GÜN: Su içmeye başlanır, Solunum Egzersizi, Yürüyüş

POSTOP 2. GÜN: Kontrol filmi sonrası sulu gıdalar başlanır. Diyetisyenle "Geçiş Dönemi Beslenme", Danışmanlarımızla "Ameliyat Sonrası Kurallar, Kontroller ve Takip" konulu eğitimleri yapılır. İlaçları reçete edilip ve beslenme takviyeleri düzenlendikten sonra hastalarımız TABURCU edilir.

AMELİYATIN SONUÇLARI NASILDIR?

Tüp mide ameliyatı kapalı(laparoskopik) teknikle yapıldığı için yara ve ağrı sorunları en hafif düzeydedir. Hastanede kalış süresini uzatabilecek ek bir sorun yaşanma ihtimali %1 den azdır.

Hastalar ortalama bir yıl içinde fazla kilolarının çoğunu kaybederek ideal kilolarına yakın bir duruma ulaşır. Obeziteye bağlı olarak gelişen ek sağlık sorunları varsa bunların çoğu da bir yıl içinde kendiliğinden düzelir.

EN ÇOK MERAK EDİLENLER

Tüp Mide Ameliyatı için uygun yaş aralığı 18-65 yaştır. Kronik alkolizmi olanlara tüp mide ameliyatı önerilmez. Ameliyattan önceki bir hafta ile ameliyattan sonraki bir ay süresince sigara içilmesi kesinlikle uygun değildir.

Hastalarımızın ameliyatları ve ameliyat sonrası takipleri bizzat Doç.Dr. Mehmet GÜLER tarafından yapılır. Çok nadir haller dışında ameliyatlarımız 3 delikten yapılır. Burun hortumu, idrar sondası ve dren kullanılmaz.

Toparlanma süreci kısadır, iş-güç kaybı yaşanmaz. İlk bir ay sulu ve püre kıvamında gıdalar tüketilmelidir. Uyum döneminde aktif olarak beslenme uzmanı ve obezite danışmanı desteği verilir. Tüm hastalarımızın ilk 3 ay boyunca vitamin ve protein takviyesi almaları önerilir.

Taburculuk sırasında kontrol listesi verilir. Kontrol tarihleri ve tetkikleri ekibimiz tarafından takip edilir. Uzaktan on-line takip mümkündür.

Tüp Mideliler yeme arzularıyla savaşmazlar. Az acıkır, az yerler, her şeyden yer, çabuk doyarlar. Tüp mide ek bir sağlık sorununa yol açmaz.

Kilo verme hızı değişkendir, hastanın başlangıç kilosuna ve metabolik özelliklerine göre farklılıklar gösterebilir. Kişiye özel ideal kilo sınırlarına yaklaşıldığında zayıflama kendiliğinden durur. Aşırı zayıflama söz konusu değildir.

Yeniden obez olma ihtimali %1'den azdır. Otuz kilodan fazla zayıflayan ve düzenli spor yapmayan hastalarda sarkmalar görülebilir.

Hastanemiz tüm işlemler boyunca konaklama hizmeti sağlar. Ayrıca otelde konaklama gerekmez. Hastalarımız tek kişilik odalarda kalırlar, isterlerse refakatçi ile birlikte konaklama imkanı da mevcuttur.

Ameliyat için refakatçi şart değilidir. Yalnız gelen hastalarımıza ekibimiz tarafından sosyal destek sağlanır. Gelişlerinde hastalarımızı havalimanında ve terminalde karşılar ve dönüşlerinde uğurlarız.

NASIL BİR HASTANEDE AMELİYAT OLACAKSINIZ?

Medicalpark Antalya Hastanesi Akdeniz bölgesinin en büyük özel hastanesidir. Türkiye'nin en yaygın özel hastaneler zinciri olan MLPCARE Grubuna dahildir.

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en çok organ nakli yapılan hastanesidir. Bünyesinde tüm tıbbi branşları ve tüm modern tıbbi donanımları barındırmaktadır. Hastanemizde Onkoloji, Kemik İliği Nakli, Kök Hücre Nakli, Radyoterapi, Kalp-Damar Cerrahisi, Yoğun Bakım dahil olmak üzere tüm ileri düzey tedaviler uygulanmaktadır.

Türkiye'nin turizm başkenti olan Antalya'da bulunan hastanemizde Estetik Cerrahi, Saç Ekimi, Diş Tedaviler başta olmak üzere tüm tıbbi branşlarda aktif Sağlık Turizmi faaliyetleri sürdürülmektedir. Hastanemizde 10 ayrı dilde tercümanlık hizmeti sunulmaktadır.

Medicalpark Antalya Hastanesinde Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği 2014 yılında Doç.Dr. Mehmet Güler tarafından kurulmuştur. Kliniğimiz halen Türkiye'nin önde gelen Obezite ve Metabolik Cerrahi merkezleri arasında yer almaktadır.

Bir başlık ekleyin kopyası

Bir başlık ekleyin kopyası 2

Bir başlık ekleyin